Головні події

...
За 2018 рік населення Миколаївської області зменшилася на 10 тисяч осіб.

Протягом 2018 року чисельність населення Миколаївщини зменшилася на 10,2 тисячі осіб (на 0,9%). Про це повідомили в Головному управлінні статистики в Миколаївській області. Станом на 1 січня 2019 року в Миколаївській області проживав 1 мільйон 131,1 тисячі жителів, з них у міських поселеннях - 774,1 тисячі, в селах - 357 тисяч. Чисельність населення зменшилася в основному за рахунок природного скорочення (8 тисяч осіб), обсяг міграційного скорочення склав 2,2 тисячі осіб. Залишилося значним перевищення числа померлих над числом народжених: на 100 померлих - 53 народжених (у 2017 році - 59). За минулий рік в області народилися 9 тисяч 141 малюк (у 2017 році - 10 тисяч 73). На 100 народжених дівчаток припадало 108 хлопчиків. Кількість померлих склала 17 тисяч 156 осіб (у 2017 році - 16 тисяч 985). Смертність населення в сільській місцевості значно вище, ніж у міських поселеннях - 16,4 померлих на 1000 наявного населення проти 14,5. Серед причин смерті перше місце займали хвороби системи кровообігу (69,5% загальної кількості померлих), друге - новоутворення (12,1%), третє - зовнішні причини смерті (5,7%).

2019-02-28 08:08:38
...
Первомайські дільничні викрили крадія, який зазіхнув на церковне майно.

Раніше повідомлялось, що в ніч на 17 лютого з підсобного приміщення Свято-Варваринського храму в м. Первомайськ було викрадено комп’ютерну техніку (моноблок, ноутбук, клавіатуру), церковні нагороди УПЦ, посуд та продукти харчування. За підрахунками, сума спричиненого матеріального збитку склала майже 50 тисяч гривень. Провівши ряд розшукових заходів дільничні офіцери поліції встановили особу крадія. Ним виявився 30-річний місцевий мешканець, який раніше в поле зору правоохоронців не потрапляв. Як з’ясувалось, напередодні чоловік знаходився на території церкви та помітив в замку вхідних дверей підсобного приміщення ключ. Переслідуючи корисні цілі, він потайки забрав його та пішов. Повернувшись вночі до храму, злодій вкрав майно, яке частково встиг продати, а отримані гроші витратити на власні потреби. Наразі правоохоронці вилучили частину викраденого. Після проведення необхідних слідчих дій майно буде повернуто релігійній громаді Свято-Варваринської парафії Миколаївської єпархії УПЦ. За узгодженням із місцевою прокуратурою зловмисникові повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України «Крадіжка». Відповідно до санкції інкримінованої статті підозрюваному загрожує від трьох до шести років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

2019-02-28 08:04:56
...
У нас під боком планують побудувати завод з виготовлення ядерного палива!!!

Восени 2019 року Україна планує оголосити конкурс на будівництво і фінансування заводу з фабрикації ядерного палива на базі Південно-Української АЕС. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик - «Буквально через півроку будемо оголошувати конкурс на будівництво заводу», - сказав Насалик. За його словами, технології надасть компанія Westinghouse, яка також готова співфінансувати цей проект. Якщо американська компанія виступить тільки в якості постачальника технологій, то, на думку міністра, фінансування може забезпечити НАЕК «Енергоатом». За розрахунками міністра, вартість спорудження заводу, здатного виготовляти паливні порошки і таблетки, складе близько 400 млн дол., В разі спрощеної моделі зі складанням комплектуючих - 120-130 млн доларів.

2019-02-27 09:49:50
...
Пенсії з березня в середньому підвищаться на 255 грн - Рева.

Пенсійні виплати в Україні будуть підвищені в середньому на 255 гривень в результаті індексації, заявляє міністр соціальної політики України Андрій Рева. "На 1 березня 2019 року пенсії будуть автоматично перераховані для 10 млн 200 тис. Пенсіонерів. Середній розмір підвищення складе 255 гривень ... Реально підвищення отримають 8 млн пенсіонерів", - повідомив А.Рева в ході наради в Пенсійному фонді України в понеділок 25 лютого вранці . Крім того, за словами А.Рева, з огляду на те, що в Україні є майже 1 млн 900 тис. Громадян, які мають повний страховий стаж, але зарплата була нижча необхідної, в 2019 році передбачається здійснити для них доплату до їх пенсії в розмірі 2 тис. 410 гривень. Він зазначив, що ці кошти складають ту суму, яка не була виплачена в 2015-2016 роках, коли була зупинена індексація пенсій. "Виплати почнуться по Пенсійному фонду з 4 березня", - повідомив керівник відомства.

2019-02-25 12:47:06
...
25 років як ухвалено рішення про створення регіонального ландшафтного парку “Гранітно-степове Побужжя”.

Ніч відлетіла у заріччя вороном. Стара Мигія — й нині — як колись... І пахне хлібом степ, що в безвік мріє. І бджоли носять мед тисячоліть. І слово рідне на вустах тепліє... Не змовч — нехай ридає, хай сурмить. В. Бойченко. Над Бугом : [уривок] Таращук С. Гранітно-степове Побужжя / С. Таращук, О. Деркач. — Миколаїв, 2005. — 11 с. У 1994 році Миколаївською обласною радою ухвалено рішення про створення регіонального ландшафтного парку “Гранітно-степове Побужжя”. Там, де Південний Буг, пробиваючи дорогу серед залишків прадавніх архейських гір, лине до Причорноморської низовини, на півночі Миколаївської області, біля села Мигія, розкинулась чарівна земля. Земля великої краси, унікальної природи, історичних святинь українського народу. Земля на ім'я Гранітно-степове Побужжя. Круті кам'янисті береги річки, порожисте русло з водограями та островами, могутні гранітні скелі, численні гроти, водоспади — все це надає місцевості надзвичайно мальовничого вигляду. Гранітно-степове Побужжя — одна з найдавніших ділянок суші Євразії, яка не поринала в морські глибини вже протягом 60-ти мільйонів років та відігравала роль одного із центрів видоутворення Причорномор'я. Звідси і значна кількість унікальних об'єктів живої природи. Зелена ящірка найбільша і, безперечно, найкрасивіша серед представників своєї родини, що мешкають в Україні. Її місцева популяція одна з найчисленніших у Східній Європі. Місцева флора нараховує близько 900 видів судинних рослин, з яких майже три десятки занесено до Червоної книги України та Європейського червоного списку. Уже багато років бузькі пороги є Меккою водних туристів. В урочищі Протіч розташована одна з найкращих в Європі природних трас водного слалому. Прямовисні скелі каньйону — улюблене місце змагань спортсменів-скелелазів. Дивовижно-мальовничі краєвиди приваблюють багатьох відвідувачів із різних куточків нашої країни.

2019-02-23 11:16:36
...
Стогнучий камінь.

Десятки років тому на острові, розташованому на Південному Бузі між селами Мигія та Грушівка, лежав великий камінь. Кажуть, ночами він стогнав. З часом річкова вода розмила берег, пробила протоку, і камінь зник. Та легенда збереглась... Одного погожого літнього дня зі сходу підійшов до Бугу загін військ хана Батия. Степ переливався квітами. Буйно росли степові трави. Очам завойовників відкрилась надзвичайна картина: посеред річки виднівся острів, схожий на величезний зелений букет, між кам'янистими берегами. Загін був великий. Попереду йшли кіннотники у повстяних капелюхах, з пучками стріл, що виглядали із сумок за їх плечима. За кіннотниками, розмістившись на волокушах, рухались сім'ї воїнів зі своїм скарбом та дітьми. А далі крокували полонені, оточені конвоєм. — Стоянка, — оголосив ватажок загону. — Тут будемо святкувати перемогу. Воїни, з настовбурченим чорним волоссям, давно не митими обличчями, були люті і схожі на дикунів. Спішились. Поводир зібрав ближніх: — Там святкуватимемо перемогу, — показав на мальовничий острів. — Поки караван підвезе курдюки з вином, потрібно розчистити майданчик. Невдовзі на острів переправили полонених. В поході вони були зв'язані мотузками. Тепер їх розв'язали. Бранці рубали ліс, розрубуючи колоди навпіл. Потім Батиєві вояки наказали полоненим лягти на землю, поклали на них колоди і застелили кошмами. Підійшов караван. Вино переправили на острів. Розклавши курдюки на кошмах, загін розташувався для бенкету. Полонені, втиснуті в землю, вже ніколи не піднялися. Три дні йшов бенкет. Три дні з-під настилу було чути передсмертні стогони. Потім монгольські завойовники зняли настил, викопали яму, скинули туди загиблих, а зверху поклали величезний камінь. Довгі віки йшов поголос про те, що той камінь … стогне ночами...

2019-02-23 11:07:22
...
Украинцев больше всего волнуют война на Донбассе, низкие зарплаты и пенсии, повышение тарифов ЖКХ – опрос.

Украинцы считают самыми важными для них лично такие проблемы страны, как военный конфликт на востоке Украины, низкие зарплаты и пенсии, а также повышение тарифов на коммунальные услуги. Согласно обнародованным в пятницу данным опроса, проведенного Центром социальных и маркетинговых исследований "Социс", 62% респондентов назвали военный конфликт на востоке страны самой важной проблемой, 56,8% - низкий уровень зарплат и пенсий, 53,3% - повышение тарифов на коммунальные услуги. 32,9% обеспокоены повышением цен на основные товары и инфляцией, 20% - взяточничеством и коррупцией в центральной власти, 19,3% - отсутствием работы, безработицей. Невозможность получить качественное медицинское обслуживание считают важной проблемой 13,7% опрошенных, социальное расслоение, пропасть между бедными и богатыми – 11,5%, коррупцию в судах, полиции, прокуратуре – 10,7%. Центр социальных и маркетинговых исследований "Социс" провел общенациональное исследование с 8 по 18 февраля 2019.

2019-02-23 08:31:19
...
На трассе в Николаевской области неизвестные на двух автомобилях напали на водителя Range Rover и отобрали у него сумку с 15 млн грн.

В Николаевской области на автодороге "Николаев – Херсон" вблизи с.Шевченково неизвестные на двух автомобилях напали на водителя автомобиля Range Rover и силой отобрали у него сумку с более 15 млн грн. "По словам 52-летнего заявителя, когда он на своем автомобиле Range Rover возвращался домой, его подрезал Volkswagen темного цвета и заставил остановиться. Водитель указанного транспортного средства вышел и начал кричать о том, что якобы заявитель неумело управляет своей машиной. К водителю присоединились его пассажиры, которые приблизились к транспортному средству заявителя и порезали колеса на Range Rover. В этот момент подъехали еще одно авто, из которого вышли еще несколько незнакомцев в темной одежде с капюшонами на голове, разбили пассажирское стекло и вытащили сумку, в которой находилось более 15 млн грн" После этого нападавшие скрылись на двух автомобилях темного цвета вероятно марки Volkswagen и BMW в направлении г.Херсон. Сведения внесли в Единый реестр досудебных расследований по признакам преступления, предусмотренного ч.5 т.186 Уголовного кодекса Украины (грабеж), что наказывается лишением свободы на срок до 13 лет с конфискацией имущества. Полиция просит всех, кто владеет информацией, которая может помочь в раскрытии указанного уголовного преступления, сообщить ее по номеру "102".

2019-02-22 13:02:51
...
Правоохоронці Нової Одеси встановлюють чоловіка, який надав неправдиве повідомлення про замінування поліцейського відділку.

21 лютого о 21:36 зловмисник зателефонував на спецлінію 102 та повідомив, що Новоодеський відділ поліції замінований. Час вибуху та тип вибухівки анонім не вказав, кинувши слухавку. Для забезпечення безпеки громадян були виставлені наряди поліції та перекрита вулиця, суміжна з поліцейським відділком. Біля будівлі чергували медики та рятувальники. Спеціалістами вибухотехнічного підрозділу та кінологічною службою ГУНП проведена ретельна перевірка. Оглядом приміщення відділку та прилеглої території будь-яких предметів або пристроїв, що становили б загрозу життю і здоров’ю людей, не виявлено. За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 259 КК України «Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності», що карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. Наразі тривають слідчі дії, поліцейські встановлюють особу, яка надала неправдиве повідомлення про замінування. Відділ комунікації поліції Миколаївської області

2019-02-22 12:56:06
...
На Николаевщине напали на асфальтобетонный завод.

Сегодня ночью было совершено разбойное нападение на асфальтобетонный завод в Новобугском районе, который установила белорусская компания «Строительный трест №8», что зашла на строительство николаевских дорог прошлого года. Об этом в Фейсбуке сообщил председатель Николаевской ОГА Алексей Савченко. «Похоже, какие-то «выдающиеся деятели» спутали время и страну, в которой они живут, и считают, что подобные бандитские действия им сойдут с рук. Ошибаетесь, не сойдут! Я не позволю подрывать инвестклимат в регионе», - предупредил губернатор. Сообщается, что неустановленные лица в три часа ночи сначала отравили на территории завода собак, затем избили и связали охрану и подожгли основные компоненты производства - пульт управления, щитовую и генератор. Уже сейчас понятно, что основной целью злоумышленников было разрушение этого завода (чтобы он не смог запуститься с началом строительного сезона), потому что они четко знали, что нужно было повредить, чтобы прекратилось производство асфальтобетона, отметил Савченко. «Строительный трест №8» - белорусский подрядчик, который в прошлом году выиграл тендер и выполнял работы на участке дороги Н-11 в районе Нового Буга. Все следил за тем, как выполнялись работы, неоднократно акцентировали внимание на том, что качество дорожных работ у белорусов в разы лучше, чем у подрядчиков, работавших на Николаевщине в последние годы». Кроме того, эта компания выиграла тендер на проведение работ на дороге Вознесенск - Братское, которые начнутся в этом году. «Похоже, подрядчики, которые годами привыкли наживаться на ремонтах дорог Николаевской области, почувствовали реальную конкуренцию и осознали, что не дотягивают до показателей качества и цен, предложенных белорусами, прибегли к таким позорным действиям. Но они ошиблись - избранный путь «конкуренции» абсолютно недопустим и ошибочен», - предупредил Алексей Савченко.

2019-02-22 10:58:35
...
ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ М. МИКОЛАЄВА ТА МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ, СПОЖИВАЧІ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ!

У відповідь на численні запити споживачів, щодо повернення переплат за спожиту електроенергію повідомляємо наступне-АТ «Миколаївобленерго» відповідно до норм Цивільного кодексу України та інших нормативно-правових актів готове повернути переплату побутових споживачів, яка виникла станом на 01.01.2019, за особистою заявою споживача на його вибір - на рахунок, відкритий в банківській установі на ім’я власника особового рахунку, за яким обраховується переплата, або перерахувати на поточний рахунок електропостачальника для зарахування на особовий рахунок споживача. Для цього власнику особового рахунку необхідно звернутись до АТ «Миколаївобленерго» з письмовою заявою встановленого зразка, яка розміщена на офіційному сайті АТ «Миколаївобленерго» в розділі Споживачам-Важлива інформація-Заява на повернення грошових коштів. Для уникнення спірних ситуацій та непорозумінь, повернення коштів відбувається тільки у разі особистого звернення власника особового рахунку або уповноваженої особи, яка має право представляти інтереси споживача з наданням відповідних документів, які підтверджують її повноваження, на підставі підписаного після проведення узгодження суми заборгованості і підписання акту звіряння взаємних розрахунків.

2019-02-22 10:20:20
...
У Первомайську згоріло помешкання одинокоі бабусі.

Близько о півночі почули звук тріскаючого покриття,тобто шифера,звук чули всі мешканці вул.Толбухіна. Не байдужі сусіди кинулись на допомогу,тим паче в мешканні жила бабуся похилого віку,яка побачивши своіх рятивників,не сразу зрозуміла що коіться! Було викликано пожежну охорону,яка доречі прибула за декілька хвилин!(дякуемо за професіоналізм!) Зі слов сусідів бабуся знаходиться під наглядом опікунши, яка доречі під час пожежі була біля потерпілоі,та з іі слов мала надати після пожежі ій притулок на деякий час. Хочу доречі висловити подяку пожежникам,які ліквидували пожежу в лічені хвилини,у витримкі та професіоналізмі яких впевнився на власні очі! Велике ДЯКУЮ!!! Про причини загорання говорити дуже рано,будемо ждати експертні висновки. Бережіть себе та своіх близьких... на добраніч...

2019-02-22 07:56:49
...
Які штрафи загрожують українцям за збір або покупку перших квітів з Червоної книги.

У Міністерстві екології та природних ресурсів України попередили про відповідальність за незаконний продаж і придбання первоцвітів, занесених до Червоної книги. "Українські екологи закликають не купувати весняні первоцвіти, що дозволить значно скоротити попит. Практично всі весняні лісові квіти в Україні опинилися на межі зникнення", - наголошується в повідомленні. У відомстві зазначили, що за незаконне придбання та збут квітів з Червоної Книги України передбачено штраф від 510 до 1700 гривень з конфіскацією рослин. "Крім того, за один екземпляр незаконно добутого рослини передбачена відповідна компенсація за її знищення: проліски - від 49 до 62 гривень, черемша (цибуля ведмежа) - 62 гривні, шафран (крокуси), сон трава - від 37 до 62 гривень в залежності від виду ", - повідомили в Мінекології. За даними Мінприроди, щорічно в Україні за сезон знищують 20 мільйонів первоцвітів.

2019-02-21 08:07:41