Новина

Порошенко почав переписувати кондитерський бізнес на сина.

Експрезидент України Петро Порошенко перереєстрував частину своєї кондитерської бізнесімперії “Рошен” на старшого сина Олексія. Інформація про це є у проекті Центру протидії корупції (ЦПК) “Відкритий реєстр національних публічних діячів”.
Аналітики ЦПК виявили, що станом на 6 листопада бенефіціаром компанії вже зазначений Порошенко Олексій Петрович — старший син експрезидента. Це підтверджує Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР).

Як випливає з ЄДР, контроль над “ЦЄКК” перейшов до Порошенка-молодшого внаслідок отримання корпоративних прав на нідерландську ROSHEN EUROPE B.V., яка володіє 85% “ЦЄКК”. Раніше ROSHEN EUROPE B.V. також належала Порошенку-старшому, згідно з його останньою декларацією.

Водночас бенефіціарний власник почав змінюватися й у тих підприємств, де ТОВ “ЦЄКК” є засновником. Зокрема, ТОВ “Рошен де люкс”, ДП “КК “Рошен”, ТОВ “Рошен-Волинь”, ТОВ “Рошен Світ” та інші, які донедавна декларував Порошенко. В них колишнього президента також замінив його син.

Однак Порошенко-старший поки що залишається бенефіціарним власником у низці інших підконтрольних “ЦЄКК” підприємств: ТОВ “Рошен-Столиця”, ПРАТ "Київська кондитерська фабрика “Рошен”.

Нагадаємо, що стосовно Петра Порошенка порушено щонайменше 13 кримінальних проваджень у Державному бюро розслідувань (ДБР). Більшість з них — за заявами одіозного ексзаступника Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова.

В рамках розслідувань суд наклав арешт на усе майно підприємства “Кузня на Рибальському”, яке належало раніше Порошенку.

Олександр Вороновський, Центр протидії корупції

Джерело

Переглядів: 213 2019-11-07 10:08:29 Запропонувати новину
Зареєструйтесь щоб коментувати статтю