Новина

З нагоди 60-річчя створення РВСП ветерани відвідали в Первомайську унікальний військовий музей (ВІДЕО)

З нагоди 60-річчя створення Ракетних військ стратегічного призначення (РВСП) з ініціативи ГО «Київська організація ветеранів Ракетних і космічних військ» ветерани, їхні рідні, а також учні кількох шкіл міста Києва відвідали Музей ракетних військ стратегічного призначення, який знаходиться в селі Побузьке, що в кількох кілометрах від міста Первомайськ. В рамках заходів, що проводяться на честь 75-річчя визволення України від нацистських окупантів, а також з нагоди 60-річчя створення Ракетних військ стратегічного призначення ветерани та інші гості відвідали також і місто Первомайськ. Про це повідомляє «Журналіст», який був на заході.

Музей ракетних військ стратегічного призначення – один з унікальних військових музеїв, заснований 30 жовтня 2001 року як філія Центрального музею Збройних Сил України (сьогодні – Національний військово-історичний музей України). Для його створення використано бойову позицію і командний пункт ракетного полку 46 ракетної дивізії РВСП. У подальший розвиток Музею вносить великий вклад його директор Сергій Рахліцький.

«Ми відвідали місто Первомайськ в рамках заходу, присвяченого 75-й річниці визволення України від фашистських загарбників. Крім того, ми відзначаємо 60-річчя створення ракетних військ. Багато ветеранів, які проживають в місті Первомайськ, служили в ракетних військах. Ветерани РВСП, жителі Первомайська внесли неоціненний вклад у збереження миру в Україні і в усьому світі. Знаковими для ракетників є прізвища генералів-полковників Володимира Міхтюка і Володимира Толубка. Сьогодні ми з вдячністю поклали квіти біля Вічного вогню визволителям України», – сказав полковник, голова ради ГО «Київська організація ветеранів Ракетних і космічних військ» Олександр Наумов.
Про силу і потужності українських ракетних військ, про те, яка зброя була у нас на озброєнні, скільки часу потрібно для нанесення ядерного удару, які від цього могли бути наслідки, під час екскурсії розповіли співробітники музею.

Присутні поклали квіти до Пам’ятного знаку воїнам-ракетників 43-ї ракетної армії, які брали участь в Карибській кризі.

До заходів долучилися керівництво міста, зокрема, глава міста Первомайськ Людмила Дромашко, яка привітала ветеранів ракетних військ.

«Місто Первомайськ – це візитівка ракетних військ, оскільки тут дислокувалася ракетна дивізія, яка була однією з найпотужніших. Всіх вітаю зі святом. Ракетників колишніх не буває. Також всіх вітаю з Новим роком та всіма святами. Здоров’я, благополуччя, миру, щоб наші ветерани були живі і здорові, і мали можливість і бажання зустрічатися», – сказала Людмила Дромашко.

Глава міста Первомайськ Людмила Дромашко здійснює велику роботу з національно-патріотичного виховання, а також піклується про ветеранів-ракетників.
Представники духовенства, зокрема, Владика Алексій, взяли участь в заходах, присвячених 60-річчю створення Ракетних військ стратегічного призначення, а також з нагоди 75-річчя визволення України.

Після екскурсії в Музеї ракетних військ стратегічного призначення, гості відвідали і місто Первомайськ, де поклали квіти до Вічного вогню визволителям Первомайська і Миколаївській області. Після цього відбувся святковий концерт для ветеранів та жителів Первомайська, під час якого для глядачів виступали академічний ансамбль «Дивограй» Національної філармонії України (художній керівник – заслужений артист України Вадим Чернокондратенко), а також заслужені артисти України Карина Кондрашевська і Анатолій Юрченко. Концерт пройшов з величезним успіхом.

'
джерело

Переглядів: 1460 2019-12-21 10:10:17 Запропонувати новину
Зареєструйтесь щоб коментувати статтю