Новина

Більше 100 000 гривень віддали пенсіонери Миколаєва та Первомайська шахраям «за уникнення» родичами кримінальної відповідальності.

До поліції Центрального району надійшло три повідомлення про вчинення шахрайських дій відносно пенсіонерів.

Постраждалі – 76-річний чоловік та дві жінки 82-х та 84-х років розповіли, що їм зателефонували невідомі нібито з поліції та повідомили, що їхні родичі є учасниками дорожньо-транспортних пригод, в яких є постраждалі, тож потрібно заплатити певну суму грошей, інакше вони нестимуть кримінальну відповідальність. Задля «порятунку» нащадків заявники погодилася на всі умови аферистів та віддали їм у сумі 131 000 гривень.

Цього ж дня у поліцію надійшло ще два повідомлення про вчинення шахрайств, пов'язаних із використанням засобів доступу до банківських рахунків.

Постраждалі – мешканці Миколаївського району та м. Первомайськ зазначили, що отримали телефонні дзвінки від невідомих, які представились працівниками фінансових установ. Аферисти під приводом посилення ступеню захисту наявних на рахунках заявників грошових коштів випитали у них всю конфіденційну інформацію та у подальшому спустошили на 10 тисяч гривень.

За вказаними фактами слідчими підрозділами поліції розпочаті кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Санкція статті передбачає покарання від штрафу до обмеження волі на строк до трьох років.

Тривають оперативно-розшукові заходи, направлені на встановлення та затримання шахраїв.

Правоохоронці звертаються до громадян із проханням не довіряти телефонним співрозмовникам, не розголошувати конфіденційну інформацію по своїй банківській картці. Пам’ятайте, будь-які банківські операції проводяться виключно в установах банку.

Відділ комунікації поліції Миколаївської області

Переглядів: 670 2020-01-11 10:08:28 Запропонувати новину
Зареєструйтесь щоб коментувати статтю