Новина

Президент підписав указ про призов до армії з 18 років

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ №13/2020 "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році".
Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Так, відповідно до п. 17 ч. 1 ст. 106 Конституції України та на виконання Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" постановлено:

1. Звільнити в запас зі Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, інших утворених відповідно до законів України військових формувань:

- військовослужбовців строкової служби, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр та вислужили встановлені строки строкової військової служби:

у квітні - червні 2020 р.;
у жовтні - грудні 2020 р.;
- інших військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби:

у квітні - червні 2020 р.;
у жовтні - грудні 2020 р.
2. Визначити на 2020 р такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу:

- квітень - червень;

- жовтень - грудень.

3. Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу:

- y квітні - червні 2020 р.;

- y жовтні - грудні 2020 р.

4. КМУ визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у 2020 р.

5. КМУ, обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечити виконання заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням у 2020 р. чергових призовів громадян України на строкову військову службу.

6. Міністерству інфраструктури України забезпечити за заявками Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України перевезення осіб, зазначених у статтях 1 і 3 цього Указу, з додержанням вимог безпеки та проведення розрахунків за ці перевезення згідно з діючими тарифами.

Указ набирає чинності з дня його опублікування, крім п. 1 ст. 3, який набирає чинності з 1 березня 2020 р., та п. 2 ст. 3, який набирає чинності з 1 вересня 2020 р.

Переглядів: 995 2020-01-16 18:17:55 Запропонувати новину
Зареєструйтесь щоб коментувати статтю