Новина

На Миколаївщині перевірили інтернати, до Первомайської школи-інтернату є питання.

Представники Уповноваженого ВРУ з прав людини в Миколаївській області перевірили 6 шкіл-інтернатів і спеціалізованих шкіл Миколаївщини. Про це стало відомо в ході прес-конференції, передає кореспондент «СВІДОК.info».

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини Вадим Жепа на початку розмови висловив величезну подяку тим людям, які працюють в інтернатах.

«У нас в області ті люди, які працюють в інтернатах за копійки, за якісь 4 тис. Гривень проводять величезну роботу з дітьми, особливо з тими, які потребують особливого ставлення. За це їм необхідно висловити подяку ».

Також регіональний представник зазначив, що жорстокого поводження з дітьми або принижень в інтернатах зафіксовано не було. Але дуже багато фактів безгосподарної діяльності та використання наших податків не за призначенням.

«Коли в Новопетрівської школі-інтернаті побудували котельню за 3 млн гривень, але 3-й рік поспіль опалюють приміщення старим котлом, якому 48 років, то виникають певні питання. Або коли банно-стірочний комбінат в Мішково-Погорілівської школі-інтернаті не можуть запустити вже 4-й рік, але при цьому витрачають мільйони на його утримання, теж виникають питання. Коли в Первомайській школі-інтернаті у дитячого майданчика купами складують вугілля, пил від якого летить прямо в обличчя дітям-поруч знаходяться відкриті люки - теж виникають питання ».

У Березківської школі-інтернаті зробили ремонт в їдальні, але через якийсь час на дах їдальні впало дерево і тепер стеля там провалена. Директор установи просить допомоги в спилі старих дерев у місцевої влади, але у них то грошей немає, то ресурсів. Що стосується вугілля, то місцева адміністрація пообіцяла обгородити його в 2021 році, але якщо знайдуться ресурси.

Великою проблемою також є відсутність лікарів в установах, і як наслідок недостатній рівень надання медичної допомоги. У багатьох установах лікування пацієнтів, в тому числі і специфічними препаратами, здійснює медсестра.

Вадим Жело зазначив, що суть перевірки полягає в спілкуванні з дітьми / людьми, які там містяться. Щоб почути наболілі проблеми, перевірити їх наявність і вирішити їх.

джерело

Переглядів: 1050 2020-01-21 10:24:52 Запропонувати новину
Зареєструйтесь щоб коментувати статтю