Новина

Поліція застерігає громадян від пасток шахраїв: літні люди міняють аферистам справжні гроші на сувенірні

У загальному підрахунку 330 000 гривень віддали шахраям довірливі громадяни під такими приводами, як: вирішення питання про непритягнення родичів до кримінальної відповідальності, придбання на сайтах купівлі-продажу товарів, розголошення особистих даних по банківським карткам та інше.

Крім вищеперерахованих випадків знову мало місце шахрайство, пов’язане з обміном старих грошових купюр на нові, жертвою якого стала 80-річна пенсіонерка. Зі слів постраждалої близько 11:30 за місцем її мешкання прийшли дві жінки, які представились працівниками пенсійного фонду та під приводом обміну грошей заволоділи 50 000 гривень.

Ще один пенсіонер повірив невідомому, який прийшов до його квартири із проханням обміняти гривні на іноземну валюту. Нічого не підозрюючи, чоловік віддав злочинцю 70 000 гривень заощаджень, отримавши натомість сувенірні купюри.

За усіма фактами шахрайств слідчими підрозділами поліції розпочаті кримінальні провадження (ч. 1 ст. 190 КК України). Санкція статті передбачає покарання від штрафу до обмеження волі на строк до трьох років.

Тривають оперативно-розшукові заходи, направлені на встановлення причетних до злочинів осіб.

Правоохоронці звертаються до громадян із проханням не довіряти телефонним співрозмовникам, не розголошувати конфіденційну інформацію по своїй банківській картці. Якщо вам телефонують невідомі – кладіть слухавку і не підтримуйте розмову з ними. Пам’ятайте, будь-які банківські операції проводяться виключно в установах банку.

Також поліцейські звертаються до містян із проханням постійно проводити зі своїми рідними, літніми родичами чи знайомими, які не завжди мають змогу отримати важливу інформацію про дії зловмисників через засоби масової інформації, профілактичні бесіди. Наразі обміну грошей в країні не відбувається. Будьте обачні та обережні!

Відділ комунікації поліції Миколаївської області

Переглядів: 1017 2020-01-22 09:26:18 Запропонувати новину
Зареєструйтесь щоб коментувати статтю