Новина

У Первомайську та Новій Одесі вигоріло близько 5,5 га. очерету та сміття.

Протягом доби, 22 січня, рятувальники Головного управління ДСНС України у Миколаївській області двічі виїжджали на гасіння пожеж плавнів на відкритих територіях. Першу пожежу очерету та сміття площею 500 кв м ліквідували вогнеборці 23 державної пожежно-рятувальної частини в м. Первомайськ. Іншу - із значно більшою площею 4, 9 га гасив черговий караул 21 ДПРЧ на березі р. Південний Буг у м. Нова Одеса. Гасіння ускладнював поривчастий вітер, під дією якого вогонь швидко розповсюджувався по сухій рослинності. Завдяки вжитим заходам пожежно-рятувальних підрозділів пожежі ліквідовані, зокрема, в другому випадку, не допущено розповсюдження вогню на приватні домоволодіння громадян.

Варто зазначити, що минулої доби подібну пожежу площею 1000 кв м зареєстровано у Корабельному районі м. Миколаєва.

Проблема пожеж плавнів гостро постає в теплу зиму та навесні, коли щороку навмисно випалюється суха рослинність, а гасіння заболоченої місцевості з очеретом завжди завдання складне, через те, що до осередків займань не можливо дістатись. Також нерідко неконтрольоване горіння поряд із присадибними ділянками, приватним житловим сектором може призвести до розповсюдження вогню на будинки, інші забудови та як наслідок - значних матеріальних втрат.

Рятувальники застерігають! Випалювання очерету шкодить довкіллю та здоров'ю людини. Дим від таких вогнищ містить пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низку канцерогенних сполук. Додаткова проблема полягає в тому, що з сухостоєм, як правило, горить і безліч сміття, в результаті чого в повітря випаровується незліченна кількість різноманітних хімічних сполук, які забруднюють атмосферу і є шкідливими для людини. У людини ці речовини викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

Також слід нагадати, що дим від вогнищ утворює смог і надовго зависає у повітрі, якщо пожежа виникла неподалік від трас. Погіршується видимість на дорогах, що може призвести до дорожньо-транспортних пригод.

Нині єдиним способом боротьби із загоряннями очерету, сухої трави є їх запобігання, яке вимагає злагоджених і усвідомлених дій з боку органів влади та місцевого самоврядування, сільськогосподарських і лісогосподарських організацій, а також максимальної відповідальності й обережності з боку громадян.

Головне управління ДСНС України у Миколаївській області нагадує, що спалювання рослинних залишків є прямим порушенням чинного законодавства.

Рятувальники Миколаївщини звертаються до населення бути вкрай обережними та своїми діями не провокувати пожежі в екосистемах регіону.

ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

'
Переглядів: 1085 2020-01-23 11:21:46 Запропонувати новину
Зареєструйтесь щоб коментувати статтю