Новина

Первомайські депутати звернулися до батьківської громади міста: грошей на освіту ваших дітей не вистачає!

30 січня на сесії Первомайської міської ради депутати більшістю голосів остаточно затвердили рішення про звернення до батьківської громади з приводу благодійних внесків. Цим фактом вони підтвердили неможливість у повному обсязі профінансувати заклади освіти з міського бюджету.
Повідомляє сайт gard.city.

Зазначене рішення викликало неоднозначну оцінку у громадськості. Надаємо текст рішення з проєкту, розміщеного на сайті міської ради.

Звернення депутатів Первомайської міської ради до батьківської громади міста

Шановна громадо!

Днями міською радою затверджено бюджет міста Первомайська. На жаль, він є дефіцитним і не дозволяє задовольнити усіх нагальних потреб наших мешканців.

Відчуваючи велику відповідальність перед тими, хто надав депутатському корпусу мандат довіри, змушені звернутися до вас через складну фінансову ситуацію, що склалася в галузі «Освіта» — одній із найбільших у місті.

Відповідно до чинного законодавства повноваження з її фінансування та утримання покладаються на міську раду. Тож на 2020 рік на це з міського бюджету заплановано понад 148 млн грн, 98% з яких — обов'язкові видатки, так звані «захищені» статті бюджету: заробітна плата (62,3%), енергоносії (22,8%) та харчування дітей (12,5%). На інші потреби передбачено лише близько 2% від загального фінансування галузі. Це дуже мало, бо не дозволяє вирішити навіть найбільш наболілих проблем.

Нагальні потреби галузі на рік детально описані в бюджетному запиті управління освіти. І їх чимало, адже на утриманні галузі – 143 будівлі, з яких 46 призначені для здійснення освітнього процесу. З них 8 мають вік понад 100 років, 13 будівель – 50 років і більше, 24 – понад 30 років.

Звичайно, нас, депутатів міської ради, турбують проблеми галузі, які ми з року в рік не маємо змоги вирішити.

Це, в першу чергу, питання безпеки життєдіяльності: не працюють пожежні сигналізації; не здійснено просочення пожежостійкою речовиною дерев'яних конструкцій горищних приміщень; не виділяються кошти на закупівлю чи перезарядку вогнегасників. Потребує оновлення матеріальна база, необхідно здійснити капітальні ремонти дахів у ряді закладів. На часі – закупівля обладнання харчоблоків, ремонт спортивних майданчиків, огорож, фасадів, асфальтового покриття тощо.

Безумовно, по мірі надходжень до міського бюджету ми намагатимемося вирішувати зазначені проблеми.

Разом з тим, маємо чесно визнати: в умовах обмеженого фінансування без вашої підтримки зробити це буде непросто. Останнім часом у соціальних мережах поширюється інформація про те, що галузь освіти на 100% забезпечена коштами на всі нагальні потреби. На жаль, це не відповідає дійсності: на 2020 рік галузь профінансована на 66,8% від потреби.

Цього року, як і вже багато років поспіль, ми не змогли закласти в бюджет галузі кошти на придбання миючих засобів, паперу, посуду, господарчих товарів, заправку вогнегасників, поточні ремонти приміщень тощо. Тож сподіваємося на вашу підтримку, адже відповідно до пункту 2 статті 78 Закону України «Про освіту», фінансування закладів освіти здійснюється не тільки за рахунок коштів відповідних бюджетів, й із інших джерел, не заборонених законодавством, зокрема благодійних внесків.

Разом з тим, наголошуємо, що благодійні внески мають залучатися лише на добровільній основі, а батьки разом із керівниками закладів освіти мають забезпечити прозорість та відкритість використання коштів, як того вимагає чинне законодавство.

Упевнені, що, дякуючи нашим з вами спільним зусиллям, ми створимо в закладах належні умови для безпечного й комфортного перебування дітей.

За дорученням депутатів Первомайської міської ради,

Міський голова Л.Г. Дромашко


джерело

Переглядів: 1094 2020-01-31 09:31:25 Запропонувати новину
Зареєструйтесь щоб коментувати статтю