Новина

В Первомайському районі (с.Кінецьпіль) ліквідовано злив каналізаційних стоків до річки Південний Буг.

За дорученням голови Миколаївської облдержадміністрації Олександра Стадніка в селі Кінцепіль Первомайського району ліквідовано розлив стоків, які потрапляли до річки Південний Буг. Про це повідомляє управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА.

Як повідомляли раніше "КАКТУС МЕДІА" Вміст каналізації потрапляє в річку Південний Буг з якої відбувається водозабір питної води для населення міста Первомайськ.

Так, у четвер, 23 січня, в соціальній мережі Facebook було оприлюднено повідомлення про скидання неочищених стічних вод до річки Південний Буг в районі села Кінецьпіль Первомайського району.

З метою реагування за дорученням голови Миколаївської облдержадміністрації було створено комісію, якою оперативно здійснено огляд каналізаційних мереж села Кінецпіль, КНС, тимчасових «очисних» споруд і місця скидання стічних вод на рельєф місцевості.

Комісія підтвердила факт забруднення ґрунту стоками з села Кінецпіль, які через переповнення тимчасових очисних споруд (трьох накопичувальних резервуарів) утворили котлован зі стічними водами. У разі змішування з джерельною водою згадані стоки можуть перетікати до річки Південний Буг.

За результатами проведеної роботи комісією були надані відповідні рекомендації:

- терміново повністю відкачати асенізаційними машинами стічні води, які акумульовані в котловані біля тимчасових резервуарів - відстійників з вивезенням до очисних споруд м. Первомайськ;
- не допускати переливу стічних вод, забезпечити їх своєчаснє відкачування і вивіз до очисних споруд м. Первомайськ.
- привести територію навколо тимчасових очисних споруд до належного санітарного стану.

На сьогодні рекомендації комісії виконано - розлив стоків ліквідовано, заварено патрубки аварійного скиду, територія тимчасових очисних споруд прибрана.

Довідково:

До накопичувачів стоки надходять від чотирьох п’ятиповерхових будинків та дитячого садка об’ємом 6-8 м3/добу і повинні регулярно відкачуватись асенізаційними машинами з наступним їх вивозом на очисні споруди в місті Первомайськ.

Старі очисні споруди в селі Кінецпіль, на підставі рішення виконкому сільської ради демонтовані і засипані.

Наразі сільрадою укладено договір на розробку робочого проєкту «Будівництво каналізаційних локальних очисних споруд (ЛОС) глибокої очистки закритого типу потужністю 98 м3/добу, с. Кінецпіль, Миколаївської області, для очищення господарсько-побутових стічних вод до нормативів скиду через фільтруюче синергетичне біоплато». Ведення в дію нових очисних споруд планується на 2021 рік.

Як раніше повідомляв сайт "КАКТУС МЕДІА",У Кінецьполі комунальне підприємство зливає нечистоти в Південний Буг та ще й організовує похорони.

Переглядів: 1220 2020-01-31 19:29:02 Запропонувати новину
Зареєструйтесь щоб коментувати статтю