Новина

У Первомайській районній лікарні беруть «благодійний» внесок за здачу аналізів

У лабораторії Первомайської ЦРЛ з жителя села Кінецьпіль вимагали «благодійний» внесок за здачу аналізів.

Про це написав у групі Кінецьпіль-2019 в Facebook Віталій Ананьєв.

За його словами в лабораторії, куди він прийшов здати аналіз крові, лаборант вимогала з нього 10 гривень за сам аналіз і ще 5 гривень на рукавички.

- Вчора зіткнувся вимогою засобів в лабораторії Первомайської ЦРЛ. При здачі аналізу крові з мене здерли 10 гривень «добровільного» внеску і намагалися взяти з мене 5 гривень на рукавички. Після відмови лаборант почала погрожувати, що мені більше не зроблять аналізів, - написав Віталій Ананьєв.

Після цього житель Кінецьпіль подзвонив на гарячу лінію в МОЗ, де йому повідомили, що Первомайська ЦРЛ повністю забезпечена реактивами і всіма необхідними засобами.

- Я звернувся по телефону гарячої лінії Міністерства охорони здоров'я і мені повідомили, що здати аналізи в лабораторії якщо ви житель даного району і у вас є направлення від лікаря, можна абсолютно безкоштовно. Первомайська ЦРЛ повністю забезпечена необхідними реактивами і засобами взяття аналізів, - написав Віталій Ананьєв.

Головний лікар Первомайської ЦРЛ Віктор Готка на сторінці лікарні в Facebook заявив, що в лікарні дійсно просять благодійні внески, оплата проводиться через касу.

- У нашому випадку було б простіше відповісти, що немає можливості виконати той чи інший аналіз або обстеження і ми чекаємо виділення коштів. Однак для багатьох наших пацієнтів це не вирішує питання, тому ми змушені просити надати благодійні внески, виключно через касу і тільки через касу установи з видачею чека. Сума благодійного внеску складається з вартості лабораторних реактивів, які будуть використані для проведення того чи іншого дослідження. А також пропонується самостійно придбати в аптечному закладі витратні матеріали, необхідні для проведення маніпуляції медичним працівником, - повідомив Віктор Готка.

За його словами в найближчі місяці необхідність у наданні благодійних внесків, повністю відпаде, оскільки перелік послуг, аналізів і досліджень, які не потрапили до Програми медичних гарантій, згідно з чинним законодавством будуть надаватися після внесення відповідної плати в касу установи.

- Розцінки на надання відповідних медичних послуг, аналізів і досліджень розраховані і будуть затверджені згідно з чинним законодавством і доведені громаді в засобах масової інформації, - зазначив Віктор Готка.


ДЖЕРЕЛО

Переглядів: 1546 2020-02-09 11:30:36 Запропонувати новину
Зареєструйтесь щоб коментувати статтю