Новина

Дар'я Марченко: "Країна в гробах, а президент в шоколаді"!

Автор скандального портрета Порошенко з фантиків Roshen розповіла, в чому сенс її картини.
Київським художникам Дарині Марченко і Даніелю Гріну не звикати до скандалів. Після картини "Обличчя війни (портрет Путіна, викладений гільзами з Донбасу) їм навіть довелося на два роки виїхати з України - під загрозою опинилася їхнє життя. Нещодавно Дарина повернулася в країну, щоб закінчити їх нову роботу. І в цей раз резонанс перевершив найсміливіші очікування.

Портрет Петра Порошенка з фантиків від цукерок Roshen минулого тижня обговорювали всі. Знімок опублікували ЗМІ Австралії, Філіппін, Кореї, Кувейту, Німеччини, Франції, Польщі, Болгарії, Англії, США, Іспанії, Південної Африки ... В Україні ж хтось захопився, а хтось - розлютився. Адже картину Дарина показала за три дні до першого туру президентських виборів.
"Для виробництва картини знадобилося близько 20 кг цукерок Roshen. Мені їх допомагали збирати близькі. У нас давно виникла ідея зробити такий портрет. Під кінець роботи я навіть трошки поправилась" - каже художниця.
"Спочатку збирала з того, що приносили друзі. Потім поступово почала докуповувати потрібні за кольором цукерки. Багато що залишилося так і не равернутим. Я зараз навіть роздаю не придатний цукерки." - доповнює Дарина.

"Якщо підійти ближче, видно, що крім фантиків тут є гільзи, це гільзи з Донбасу, які залишилися у нас з проекту« П'ять Першоелементів Війни ». Гільзи викладений фон у формі величезної плитки шоколаду. Гільзового блоки шоколадки нагадують за формою труни. А фантики символізують пріоритет бізнесу у президента перед інтересами народу. Країна в гробах, а президент в шоколаді - це основний посил картини ", розкриває сенс картини художниця.

"Мій співавтор Даніель був сотником передовий барикади на Майдані, втратив там багатьох друзів. Він якось сказав, що народ нагадує дитини. Ми очистилися на Майдані, стали світліше, самовідданіше. Політики, які прийшли до влади на крові Майдану, наобіцяли краще майбутнє. Людям показали цукерку, але коли цукерку розгорнули, там виявився лише фантик, а всередині - нічого. фантик - це ще й символ нездійснених надій "- говорить Дарина про те як виникла ідея портрета.

Переглядів: 772 2019-04-11 10:25:06 Запропонувати новину
Зареєструйтесь щоб коментувати статтю