Новина

У Миколаївській ОДА заявили про існування незаконних кар'єрів біля Первомайська.

Миколаївській облдержадміністрацію відомо про незаконну роботу 13 кар'єрів з видобутку корисних копалин в області.

Про це йдеться у відповіді заступника голови Миколаївської ОДА Олександра Коваленко на інформаційний запит НікВесті.

Відзначимо, що 20 лютого було видано доручення прем'єр-міністра України з вимогою до обласних адміністрацій надати інформацію про факти незаконного видобутку корисних копалин.

У зв'язку з цим, 27 лютого глава Миколаївської ОДА Олександр Стадник підписав розпорядження про створення міжвідомчої робочої групи для проведення заходів з метою боротьби з незаконним надрокористування в Миколаївській області. У цю групу включені представники районних державних адміністрацій, ОТГ, Управління Держпраці, екологічної інспекції, Госгеокадастра, Нацполіціі, Фіскальної служби та СБУ.

За результатами роботи робочої групи і за інформацією, яку надала Національна поліція, в Миколаївській області зареєстровано 9 фактів незаконного видобутку надр, зокрема, такими компаніями:

1. ТОВ «Спеціалізований Первомайський кар'єр», підприємство має відношення до скандального бізнесмена Араік Амірханяну, власник дорожньої фірми «Полтавабудцентр». Формально, одним з власником кар'єра числиться Армен Амирханян, брат Араїка Амірханяна. У квітні Управління СБУ в Миколаївській області повідомляло про викриття службових осіб, які незаконно видобували корисні копалини з кар'єра в селі Мигія в Первомайському районі.

2. ТОВ «Первомайський гранітно-щебеневий кар'єр». Судячи за даними ЗМІ, кар'єр знаходиться в селі Кінецьпіль. Кілька років тому там стався обвал, в результаті якого загинув місцевий житель. Засновниками компанії є Агентство публічної власності Республіки Молдова. За даними відкритих реєстрів 2 травня 2020 року через статутний капітал компанії виведений внесок Молдови на суму 19 мільйонів гривень. Ця компанія є засновником ТОВ «Чаусовський гранітно-щебеневий кар'єр».

Відзначимо, за підприємством станом на квітень 2020 року рахується податковий борг на суму 6,5 мільйона гривень. У грудні 2019 року компанія анулювала свідоцтво ПДВ.

Крім цього, зазначено, що дані по всіх незаконним видобуванням надр внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками частини 1, 2,4 статті 240 Кримінального кодексу України і за частиною 1 статті 358 КК. За вказаними виробництвам проводяться слідчі дії.


джерело

Переглядів: 865 2020-05-20 14:21:22 Запропонувати новину
Зареєструйтесь щоб коментувати статтю