Новина

Голова ОДА Віталій Кім оглянув та був шокований станом очисних споруд каналізації міста Первомайськ

"Необхідний комплексний підхід та залучення інвестицій", - голова ОДА Віталій Кім оглянув очисні споруди каналізації міста Первомайськ
У четвер, 4 березня, очільник Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім оглянув очисні споруди каналізації КП «Первомайськводоканал».
Виїзд на об'єкт відбувся за участі голови Первомайської РДА Сергія Саковського, Первомайського міського голови Олега Демченко, першого заступника міського голови Дмитра Малішевського, керівників відповідних структурних підрозділів, депутатів районної та обласної рад.
Як зазначив, перший заступник Первомайського міського голови Дмитро Малішевський, наразі працюють споруди другої черги, споруди першої черги виведені з експлуатації з огляду на їх аварійний стан.

"На сьогоднішній час на очисні споруди щодоби надходить близько 6000 м3 стічних вод. Очисні споруди працюють не ефективно і не забезпечують належного очищення стічних вод внаслідок чого забруднені стоки скидаються в р. Південний Буг, що в свою чергу призводить до її забруднення", - зазначив він.
Голова ОДА ознайомився зі станом речей та зауважив, що для реконструкції очисних споруд необхідно шукати стороні кошти, адже лише за рахунок обласного бюджету реалізація таких проєктів неможлива.

"Необхідний комплексний підхід та залучення інвестицій. Разом із реконструкцією очисних споруд треба включати й реконструкцію водоканалу. Таким чином це збільшить шанси на отримання фінансової допомоги. Готуйте проєкт на базі водоканалу, перегляньте те, що було зроблено раніше", - сказав він.
Віталій Кім зауважив, що є декілька варіантів, яким може відбуватися фінансування: коли дають кошти безвідсотково або з маленьким відсотком та коли надають 70% грантових коштів, 22% - дають під кредитування, а ще 8% - це співфінансування.
"Кошти зі співфінансуванням ідеальний варіант, за рахунок цього проєкт стає об'ємнішим. Громаді це вигідніше, бо потрібно шукати лише 30% фінансування. Я прихильник такого підходу, - сказав Віталій Кім.
Голова ОДА додав, що також проведе моніторинг пропозицій, існуючих на даний момент.

Довідково:
Очисні споруди розміщені на відстані близько 4,5 км від околиці міста на плато з абсолютними позначками 110,0-122,0. Загальна територія очисних близько 10 га без врахування території біологічних ставків та відвідних каналів.
Очисні споруди побудовані у дві черги за проєктною документацією, виконаною проєктним інститутом «Укрпівдендіпрокомунбуд» м. Одеса. Перша черга введена в експлуатацію в 1969 р. з проєктною потужністю 25000 м3/добу. Друга черга очисних споруд побудова в 1976 р., чим збільшено розрахункову продуктивність очисних споруд до 31000 м3/добу.
До складу очисних споруд входять: приймальна камера, горизонтальні пісколовки з круговим рухом води, первинні відстійники, аерофільтри, вторинні радіальні відстійники, біологічні ставки, піскові майданчики, мулові майданчики, хлораторна, адміністративно-виробнича будівля, котельня, гараж, водонапірна башта (не функціонує).
Чинний стан очисних споруд представляє першочергову загрозу потрапляння шкідливих речовин в ґрунт та р. Південний Буг.

Переглядів: 1594 2021-03-09 17:19:15 Запропонувати новину
Зареєструйтесь щоб коментувати статтю