Новина

На Південо-Українській АЭС майнили криптовалюту!

Служба безпеки України виявила в режимних приміщеннях Південно-Української атомної електростанції комп'ютерну техніку, яка використовувалася для майнинга криптовалюти. За даними слідства, через несанкціоноване розміщення комп'ютерної техніки відбулося розголошення відомостей про фізичний захист атомної електростанції, що є державною таємницею. До майнінгу криптовалюти, можливо, були причетні службовці частини Національної гвардії України, що охороняють АЕС.

Посадові особи Південно-Української атомної електростанції в режимному приміщенні станції несанкціоновано розмістили комп'ютерне обладнання з підключенням до мережі Інтернет, в результаті чого сталося розголошення відомостей про фізичний захист станції, які є державною таємницею.

10 липня в результаті санкціонованого обшуку в кабінеті №104 адміністративної будівлі центрального пульта управління відокремленого підрозділу «Южноукраїнська атомна електростанція» ДП «НАЕК« Енергоатом »було виявлено та вилучено комп'ютерну техніку та комплектуючі. Комп'ютерна техніка була санкціоновано розміщена на території атомної електростанції, утворювала єдину окрему локальну мережу з виходом в загальну мережу Інтернет і використовувалися для отримання криптовалюта.

У кабінеті №104 СБУ вилучила шість відеокарт Radeon RX 470, два райзера (подовжувачі, які використовується для підключення додаткових відеокарт до материнської плати), Чотири блоки живлення, три системні блоки (один з них - саморобний), свитч з блоком живлення, світч без блоку живлення, металеву планку з трьома відеокартами, сім'ю Рейзер і п'ятьма кабелями до Рейзер, материнську плату, флешку і жорсткий диск. Також було вилучено металевий каркас, на якому змонтовані материнська плата, три кулера, п'ять відеокарт, жорсткий диск і два блоки живлення.

В цей же день обшуки були проведені в приміщеннях, що використовуються військовою частиною 3044 (Національна гвардія України), Розташованої на території Південноукраїнської АЕС. В результаті обшуку було виявлено та вилучено 16 відеокарт, системний блок з інвентарним номером військової частини, сім жорстких дисків, два твердотільних накопичувача, флешку і роутер.

Крім того, співробітники СБУ в інших приміщеннях ЮУ АЕС виявили та вилучили медіа-конвертер «CTC union», оптоволоконний і мережеві кабелі, яких, по ідеї, в цих приміщеннях бути не повинно.


джерело

Переглядів: 679 2019-08-21 10:23:38 Запропонувати новину
Зареєструйтесь щоб коментувати статтю