Новина

Українці більше не готові працювати в Польщі за мінімальну ставку, - Rzeczpospolita

Все більше і більше співробітників з України регулярно приїжджають до Саксонії до Польщі, і їхній досвід і фінансові очікування, а також бажання залишатися довше ростуть з досвідом.
Майже 55 відсотків Українці, які приїжджають на роботу в Польщу, хотіли б переїхати до нас довше, в тому числі майже кожен третій на постійній основі. Остання група виросла майже вдвічі з минулого року - згідно зі звітом агентства з працевлаштування EWL і дослідженню Східної Європи Варшавського університету, оголошеному в понеділок. Звіт є результатом опитування, який на рубежі квітня і травня цього року. охопило понад 850 економічних мігрантів з України, які прибувають на західний автовокзал у Варшаві.

Більшість з них вже мають досвід роботи в Польщі, що впливає як на тривалість їх перебування, так і на фінансові очікування. Вони, однак, ростуть: лише 6 відсотків співробітники з України готові працювати за мінімальною ставкою, яка була прийнята майже 41 відсотком в минулому році Зараз найчастіше вони хочуть заробляти 13-15 злотих без урахування податку на годину, і група тих, хто очікує ставки вище 15 злотих без урахування податку на годину, збільшилася майже до 26%, тобто в три рази в порівнянні з попереднім роком. Більшість мігрантів також очікують додаткових пільг, включаючи безкоштовне проживання (78,5%) і можливість отримання бонусу, а кожен третій розраховує на безкоштовне харчування.

У той час як українців залучають в основному більш висока заробітна плата в Польщі, готовність жити в нашій країні визначається більш високою якістю життя і кращими перспективами для дітей. Майже 65 відсотків Респонденти хотіли б, щоб їхні діти навчалися в Польщі, і майже 40% планує привезти свої сім'ї.

Однак проблема посвідки на проживання і дозволу на роботу є бар'єром. Спрощення процедури прийому на роботу і скорочення періоду очікування рішень чиновників, крім збільшення мінімальної ставки, є найбільш часто згадуваними постулатами працівників з України, щодо яких Польща повинна все більше конкурувати з іншими країнами сьогодні. В основному з Чехією. З січня 2020 року Німеччина приєднається до конкурсу для українців в більш широкому масштабі.

- Це останній момент для зміни процедур, що регулюють більш тривале перебування українців в Польщі, - підкреслює Анджей Коркус, президент EWL, вказуючи на те, що така зміна піде на користь як роботодавцям, так і бюджету.

Більш тривала зайнятість означає нижчу вартість впровадження іноземних працівників, які більше дбають про стабільну легальної зайнятості. Більш того, українці, які планують жити в Польщі, краще освічені, ніж всі респонденти: майже кожен третій має вищу освіту. Крім того, вони найчастіше працюють в промисловості, на транспорті і в сфері логістики, а також в будівництві, т. Е В галузях, які серйозно постраждали від нестачі робочої сили.

джерело

Переглядів: 1435 2019-09-19 09:05:41 Запропонувати новину
Зареєструйтесь щоб коментувати статтю