Новина

25 років як ухвалено рішення про створення регіонального ландшафтного парку “Гранітно-степове Побужжя”.

Ніч відлетіла у заріччя вороном.
Стара Мигія — й нині — як колись...
І пахне хлібом степ, що в безвік мріє.
І бджоли носять мед тисячоліть.
І слово рідне на вустах тепліє...
Не змовч — нехай ридає, хай сурмить.
В. Бойченко. Над Бугом : [уривок]

Таращук С. Гранітно-степове Побужжя / С. Таращук, О. Деркач. — Миколаїв, 2005. — 11 с.

У 1994 році Миколаївською обласною радою ухвалено рішення про створення регіонального ландшафтного парку “Гранітно-степове Побужжя”.

Там, де Південний Буг, пробиваючи дорогу серед залишків прадавніх архейських гір, лине до Причорноморської низовини, на півночі Миколаївської області, біля села Мигія, розкинулась чарівна земля.

Земля великої краси, унікальної природи, історичних святинь українського народу. Земля на ім'я Гранітно-степове Побужжя.

Круті кам'янисті береги річки, порожисте русло з водограями та островами, могутні гранітні скелі, численні гроти, водоспади — все це надає місцевості надзвичайно мальовничого вигляду.

Гранітно-степове Побужжя — одна з найдавніших ділянок суші Євразії, яка не поринала в морські глибини вже протягом 60-ти мільйонів років та відігравала роль одного із центрів видоутворення Причорномор'я. Звідси і значна кількість унікальних об'єктів живої природи.

Зелена ящірка найбільша і, безперечно, найкрасивіша серед представників своєї родини, що мешкають в Україні. Її місцева популяція одна з найчисленніших у Східній Європі.

Місцева флора нараховує близько 900 видів судинних рослин, з яких майже три десятки занесено до Червоної книги України та Європейського червоного списку.

Уже багато років бузькі пороги є Меккою водних туристів. В урочищі Протіч розташована одна з найкращих в Європі природних трас водного слалому. Прямовисні скелі каньйону — улюблене місце змагань спортсменів-скелелазів.

Дивовижно-мальовничі краєвиди приваблюють багатьох відвідувачів із різних куточків нашої країни.

Переглядів: 969 2019-02-23 11:16:36 Запропонувати новину
Зареєструйтесь щоб коментувати статтю